Miért fontos a sport számodra és gyermeked számára?

Keleten a Kung Fu évszázados múltra nyúlik vissza, ott szinte mindenki által gyakorolt mozgásforma. A Kung Fu a gyerekek körében már hosszú idő óta népszerű nyugaton is, azonban felnőtt korban ugyanúgy érdemes elkezdeni rengeteg jótékony hatása miatt.

A legtöbb sporthoz hasonlóan a Kung Fu is állóképességet, izomerőt és nem utolsó sorban gyorsaságot, robbanékonyságot igényel. Ezeknek a képességeknek a fejlesztésével a testünk energiahatékonysága is növekszik. A technika tökéletesítéséhez az egyes mozdulatokat sokszor kell ismételni, ami türelemre szoktat és fokozza a koncentrálóképességet. Ezáltal energikusabbá és fókuszáltabbá válsz.

A mozdulatok rendszeres kivitelezése az egyensúlyérzék javulását eredményezi.  Aki rendszeresen Kung Fu-zik, jó eséllyel meg fogja tudni őrizni az egyensúlyát bármilyen váratlan helyzetben is.

A Kung Fu gyakorlatait biztonságos körülmények között az edzőteremben, partnerrel végezzük. Az így begyakorolt mozdulatoknak a mindennapi életben számtalan helyzetben hasznát vehetjük. Ez növelni fogja a magabiztosságodat is: nem félsz az eleséstől, nem ijedsz meg, ha meglöknek vagy megütnek, és attól sem félsz, hogy megüss valakit, aki esetleg megtámad, mivel ezeket már mind kipróbáltad a Kung Fu órán.

A Kung Fu segítségével képes leszel megvédeni magad. Aki soha nem kényszerült verekedni, és nincs tapasztalata benne, jóval kisebb eséllyel tud szembeszállni egy támadóval, és nem csupán a technikai tudás hiánya miatt. A Kung Fu eleve felkészít azokra a helyzetekre, amikor küzdeni kell, és ez nagy mentális segítséget jelent.

A rendszeres sport – legyen az bármilyen – számtalan előnnyel jár, és egy magasabb életminőséget tesz lehetővé. Aki ezt gyerekkorban megtapasztalja, annak a mozgás felnőtt korában is természetes lesz, mert élete részévé válik.

A napokban olvastam a Kecskeméti Sportegyesületek Szövetségének elnökének, Ujhidy Tibornak elgondolkodtató mondatait a gyermekkorban elkezdett sportról:

„Az egyik barátom megkérdezte tőlem, miért fizetek ennyi pénzt a gyerekeim sportolására?
Én nem a sportért fizetek. Feleltem.


  • Fizetem a pillanatot, amikor a gyerekem fáradt, mégis elmegy edzésre.
  • Fizetem, hogy megtanulja, mi a fegyelem a koncentráció.
  • Fizetem, hogy vigyázzon a testére, az egészségére.
  • Fizetem, hogy megtanuljon együtt dolgozni másokkal, jó csapattárs legyen, viselje el kegyesen a vereséget és alázatosan a sikert.
  • Fizetem, hogy megtanulja kezelni a csalódásait, ha nem éri el a várt sikert. És mégis visszamegy hétről, hétre.
  • Fizetem, hogy megtanulja elérni a céljait.
  • Fizetem, hogy tartsa tiszteletben ne csak önmagát, hanem csapattársait, Edzőit is!
  • Fizetem, hogy az órákon, heteken, hónapokon át tartó kemény munka létrehozhat egy bajnokot.
  • Fizetem, hogy megtanulja, a siker nem jön egyik napról a másikra.
  • Fizetem, hogy büszke legyen az eredményeire és legyenek hosszú távú céljai!
  • Fizetem, hogy kössön életre szóló barátságokat, egész életre szóló emlékei legyenek.
  • És fizetem, hogy az edzőteremben legyen, a pályán és ne a képernyő előtt!

Fizetem a lehetőségeket, amiket a sport nyújt!

Azt gondolom ez egy jó befektetés, mert… Neked mennyit és hány forintot ér a gyereked egészsége, személyiség fejlődése? Írd le, aztán fogd meg a kezét és vidd el sportolni!”

Azt hiszem, ha a sport valóban életünk részévé válik, kifogások nélkül rendszeresen részt veszünk az edzéseken, nemcsak az egészségünk lesz jobb, de mi magunk is jobb emberekké válunk – különösen, ha láthatjuk gyermekünket is a sport által fejlődni. Adjuk meg hát nekik és magunknak is ezt a lehetőséget!

Üdvözlettel:
Sihing Kerekes Csaba – 5. mesterfokozatú Wing Tsun Kung Fu Instruktor
Sportoktató

Ujhidy Tibor Facebook oldala itt